Otázky a odpovědi

1. Chci zhubnout, budu se muset hodně omezovat?

Já preferuji způsob stravování 80/20. To znamená, že 80% jídelníčku tvoří kvalitní suroviny, z 20% si můžeš vybrat nějakou dobrotu. Jídelníček je  celkově koncipován tak, aby byl prospěšný pro tvoje zdraví, neznamená to ale, že tam nenajdeš třeba sladká jídla. Na všem se dá domluvit a já budu dělat maximum proto, aby ti jídla z jídelníčku chutnala a byla podle tvých preferencí. Nezdravá potravina neexistuje, existuje pouze její nezdravé množství.

2. Budu mít hlad?

Hlad mít s mým stravovacím plánem nebudeš. Kdyby hlad byl, je to známka toho, že se tělu nedostává tolik energie, kolik potřebuje. Spolupráce se mnou je prostě bez hladu. :)

3. Budu v rámci výživového koučinku muset počítat kalorie?

Nebudeš. Počítání kalorií je dobrý sluha, ale zlý pán. Všechny potřebné složky živin, jejich rozložení a kalorie na začátku spočítám já a ty už pojedeš pouze podle jídelníčku. Já věřím, že během dlouhodobé spolupráce dostaneš množství a složení jídla tzv. do oka a na konci spolupráce budeš bohatší o znalosti, jak má takové zdravé a vyvážené jídlo vypadat a jak si ho sám připravit. 

4. Stojí zdravá strava hodně peněz? Budu na to mít?  

Zdravá strava vlastně vůbec není drahá, drží se základních potravin, které jsou všem dostupné a často je můžeš sehnat za dobrou cenu. Každopádně já se budu snažit různými možnostmi zohlednit v jídelníčku i tvou finanční situaci. Určitě tě nebudu nutit kupovat si drahé a špatně dostupné suroviny. Ale i tak je potřeba si uvědomit, že investice do zdravého těla je tou nejlepší investicí v životě a stoprocentně se ti vrátí.

5. Musím u hubnutí sportovat?

Nebudu zastírat, že sport je pro hubnutí velmi prospěšný, zvýšíme jím metabolický obrat a můžeme se tak "více najíst". Když to ale nejde např. ze zdravotního hlediska, dá se zpočátku hubnout i bez sportu. Každopádně já se tě určitě budu snažit k cílené pohybové aktivitě namotivovat, protože sportováním posilujeme naše tělo, podporujeme jeho správné fungování a předcházíme civilizačním onemocněním. Každý krok se prostě počítá. 

6. Co když nemám nebo ztratím vůli?

Člověk si musí uvědomit, že s rozhodnutím změnit svůj způsob stravování a celkově životní styl vychází z nějaké své dosavadní komfortní zóny. Koučink se mnou je ale postupný, kdy nepřichází naráz několik zásadních změn, což by tě mohlo odradit, ale pomalu zapracováváme jednu změnu za druhou, až si je ve finále postupně osvojíš. 
Abys neztratil vůli během spolupráce, od toho jsem tu já, tvá neustálá podpora a motivace na telefonu. :) 

7. Trpím poruchou příjmu potravy, můžeme spolupracovat?

V případě, že trpíš jakoukoli formou poruchy příjmu potravy (anorexie, bulimie, přejídání apod.), obrať se na terapeuta. Bohužel není v mé kompetenci řešit tyto problémy.

Vytvořte si webové stránky zdarma!